Galeria na Kole - 7 lutego 1991 r. - Tłusty Czwartek - godz. 17.00 : Pani Ewa Kostrzyca kierowniczka Galerii przywitała, częstując pączkami, panie chętne do tkania oraz Zenię Szczepaniak - instruktorkę tkactwa - absolwentkę Szkoły Tkackiej im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanym. Tak się zaczęło. To jest dokładna data urodzin PENELOPY.

Od 22 lat spotykamy się regularnie raz, potem dwa a nawet trzy razy w tygodniu. Przez naszą pracownię przewinęło się wiele pań i powstało prawie 500 tkanin. Nasze spotkania,  to nie tylko tkanie, to także wymiana poglądów na każdy temat, trochę plotek, dużo żartów i humoru.

Od 1995 r. można spotkać się z PENELOPĄ również w Starych Babicach (a obecnie w Borzęcinie Dużym). Razem tworzymy silną grupę. Organizujemy latem plenery, na których mamy okazję lepiej się poznać, dużo tkać i dużo się śmiać.

 Od początku istnienia pracowni bierzemy udział w konkursach zarówno warszawskich jak i ogólnopolskich. Nasze prace były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane.

W 2001 roku pracownia została przeniesiona z Galerii na Kole do Domu Kultury na ulicy Obozowej.

Bardzo dużo zawdzięczamy naszej Kochanej Zeni, którą, z wielkim smutkiem, pożegnałyśmy na zawsze w maju 2012r.  Dziękujemy Ci Zeniu za te wszystkie wspólne lata, za godziny spędzone przy sztalugach, za Twoją życzliwość i uśmiech.

PENELOPA jest dla nas najwspanialszą przygodą. Tutaj mamy okazję zaprzyjaźnić się z liczną grupą wyjątkowych osób.

Teraz naszą pracownię prowadzi Bogusia Gołacka. Wierzymy, że dzięki jej energii i zaangażowaniu PENELOPA osiągnie jeszcze wiele sukcesów.